Γ’ Εθνική: Ήττα ο Ηρακλής, πήρε το ντέρμπι η «Πρόο» - Όλα τα αποτελέσματα

Αθλήματα - Κατηγορίες Κυριακή, 01 Οκτωβρίου 2017 18:45
Γ’ Εθνική: Ήττα ο Ηρακλής, πήρε το ντέρμπι η «Πρόο» - Όλα τα αποτελέσματα

Την ήττα γνώρισε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής ο Ηρακλής, που ηττήθηκε με 2-0 από την Καρίτσα. Με νικήτρια την Προοδευτική με 1-0 ολοκληρώθηκε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στην ομάδα του Κορυδαλλού και τον Ιωνικό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Απόλλων Παραλιμνίου 0-5
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής - Αετός Ορφανού 2-2
Καβάλα - Άρης Αβάτου 3-1
Ορφέας Ξάνθης - Δόξα Προσκυνητών 2-1
Ελπίδα Σκουτάρεως - Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-0
Α.Ε. Διδυμοτείχου - Νέστος Χρυσούπολης ANABOΛΗ

2ος όμιλος
Άρης Παλαιοχωρίου - Φίλιππος Αλεξάνδρειας 1-0
Εδεσσαϊκός - Λαγκαδάς 2-2
Α.Ο. Καρδίας - Πιερικός 1-2
Α.Ε. Καρίτσας - Ηρακλής 2-0
Μακεδονικός - Αλμωπός Αριδαίας 1-3
Αγροτικός Αστέρας - Καμπανιακός 3-2
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας - Νάουσα 1-0
Ρεπό: Κιλκισιακός

3ος όμιλος
ΑΕΠ Καραγιαννίων - Αστέρας Παραποτάμου 2-1
Πανλευκάδιος - Σκουφάς Κομποτίου 1-1
Καστοριά - Ερμής Αμυνταίου 0-1
Μακεδονικός Φούφα - Παναμβρακικός Μπούκας 2-1
Δόξα Κρανούλας - Τηλυκράτης 0-2
Α.Ε. Λευκίμμης - Θεσπρωτός 0-0
Ρεπό: Εθνικός Φιλιππιάδας

4ος όμιλος
Οπούντιος Μαρτίνου - Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0
Θήβα - Α.Ο. Σελλάνων 1-1
Βελούχι - Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Νίκη Βόλου - Ρήγας Φεραίος 0-1
Διγενής Νεοχωρίου - Αμβρυσσέας 0-1
(30/9) ΝΠΣ Βόλος - Αστέρας Ιτέας 5-0
Ρεπό: Αλμυρός

5ος όμιλος
ΑΟΚ Πύλου - ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Διαγόρας Βραχνέικων - Παναρκαδικός 3-1
Αστέρας Βλαχιώτη - Πανηλειακός 1-1
Αστέρας Αμαλιάδας - Παλληξουριακός 4-1
Καλαμάτα - Αχαϊκή 1-0
Λεωνίδιο - Ζάκυνθος 0-1

6ος όμιλος
Προοδευτική - Ιωνικός 1-0
Εθνικός - Ζευγολατιό 4-0
Πέλοπας Κιάτου - Λουτράκι 0-5
Ασπρόπυργος - Ρόδος 1-0
(30/9) Κερατσίνι - Ιάλυσος 1-1
Ρεπό: Διαγόρας

7ος όμιλος
Αήττητος Σπάτων - Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-0
Πανθηραϊκός - Ερμής Κιβερίου 0-0
Παναργειακός - Χαλκίδα 1-2
Ταμυναϊκός - Τριγλία Ραφήνας 3-0
Αιολικός - Ερμιονίδα 0-1
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

8ος όμιλος
Ηρόδοτος - Ο.Φ. Ιεράπετρας 2-1
Άγιος Ιερόθεος - Α.Ε. Μυλοποτάμου 3-3 (ΦΩΤΟ)
Ερμής Ζωνιανών - Ατσαλένιος 2-1
Παλαιοχώρα - Κηφισιά 1-1
Αιγάλεω - Φωστήρας 1-0
Ρεπό: Ηλυσιακός