Γ' Εθνική: Εντυπωσιακό ''διπλό'' του Ηρακλή στη Νάουσα - Όλα τα αποτελέσματα

Αθλήματα - Κατηγορίες Κυριακή, 19 Νοεμβρίου 2017 17:29
Γ' Εθνική: Εντυπωσιακό ''διπλό'' του Ηρακλή στη Νάουσα - Όλα τα αποτελέσματα

Την 5η σερί νίκη κατάφερε να πάρει ο… ασταμάτητος Ηρακλής, ο οποίος πέρασε και από την έδρα της Νάουσας, επικρατώντας με 2-1 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Γ’εθνικής.

Σε έναν αγώνα με ελάχιστες καλές στιγμές καθώς ο αγωνιστικός χώρος ήταν… ακατάλληλος για ποδόσφαιρο, ο Ηρακλής κατάφερε να συνεχίσει το νικηφόρο του σερί, περνώντας και από την έδρα της Νάουσας μς 1-2. Μάλιστα, αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους γηπεδούχους στο πρωτάθλημα, οι οποίοι δεν είχαν δεχτεί ούτε γκολ εντός έδρας.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των οκτώ ομίλων της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Άρης Αβάτου-Ορφέας Ξάνθης 1-0
Αετός Ορφανού-Καβάλα 1-0
Απόλλων Παραλιμνίου-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1-0
Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0
ΑΕ Διδυμότειχου-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-1
Δόξα Προσκυνητών-Ελπίς Σκουτάρεως 0-2

2ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Καμπανιακός-Άρης Παλαιοχωρίου 0-2
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αλμωπός Αριδαίας 0-1
Νάουσα-Ηρακλής 1-2
Αγροτικός Αστέρας-Πιερικός 0-1
Μακεδονικός-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-0
ΑΟ Καρδίας-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 2-1
Εδεσσαϊκός-Κιλκισιακός 1-1
Ρεπό: ΑΕ Καρίτσας

3ος όμιλος – 9η αγωνιστική
Σκουφάς Κομποτίου-Δόξα Κρανούλας 0-0
Ερμής Αμυνταίου-ΑΕ Λευκίμμης 2-1
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Τηλυκράτης Λευκάδας 4-2
Νέος Αμφίλοχος-Θεσπρωτός 0-1
Αστέρας Παραποτάμου-Καστοριά 0-1
Πανλευκάδιος-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-2
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

4ος όμιλος – 9η αγωνιστική
Οπούντιος Μαρτίνου-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1
Ρήγας Φεραίος-Αστέρας Ιτέας 0-0
Ολυμπιακός Βόλου-ΝΠΣ Βόλος 0-2
ΑΟ Σελλάνων-Διγενής Νεοχωρίου 3-0
Αχιλλέας Φαρσάλων-ΑΠΟΚ Βελούχι 3-0
Θήβα-ΓΣ Αλμυρός 0-1
Ρεπό: Νίκη Βόλου

5ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Τσικλητήρας Πύλου-Ζάκυνθος 0-0
Αχαϊκή-Λεωνίδιο 2-1
Παλληξουριακός-Καλαμάτα 1-1
Πανηλειακός-Αστέρας Αμαλιάδας 1-0
Παναρκαδικός-Αστέρας Βλαχιώτη 1-2
ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας Βραχνέικων 1-0

6ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Ρόδος-Κερατσίνι 1-0
Λουτράκι-Ασπρόπυργος 0-0
ΑΟ Ζευγολατιού-Πέλοπας Κιάτου 0-1
Ιωνικός-Διαγόρας 0-2
Προοδευτική-Ιάλυσος 3-2
Ρεπό: Εθνικός

7ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Αήττητος Σπάτων-Ένωση Ερμιονίδας 2-0
Τριγλία Ραφήνας-Αιολικός 3-1
Χαλκίδα-Ταμυναϊκός 1-0
Ερμής Κιβερίου-Παναργειακός 1-1
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Θύελλα Ραφήνας 1-0
Ρεπό: Πανθηραϊκός

8ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Ηρόδοτος-Φωστήρας 1-0
Κηφισιά-Αιγάλεω 2-3
Ατσαλένιος-ΑΟ Παλαιόχωρας 0-0
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ερμής Ζωνιανών 1-1
ΟΦ Ιεράπετρας-Ηλυσιακός 2-2
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος